VLAK K PRONÁJMU

nejen na Švestkové dráze

Snili jste někdy o tom, jaké by to bylo mít svůj vlak? Vyzkoušejte si to!

Ať už se na železnici rozhodnete uspořádat netradiční firemní poradu, originální narozeninovou oslavu, nebo klidně veselku, vaši hosté budou na tuhle událost vzpomínat roky.

  • Odkud kam pojedete, je na vás, jen tam musí být koleje.
  • Umíme zařídit pronájem vlaku i jinde než na Švestkové dráze.
  • Zvládneme zajistit i vše potřebné okolo: jídlo a pití, muziku, promítací plátno, internet. Zkrátka, co budete potřebovat.
  • Vybrat si můžete ze tří různých vozů:
Jednoucí vlak do zastávky Třebenice -město

Motorový vůz 831

Motorový vůz 831 má 56 míst k sezení a 24 míst ke stání. Měří 21 236 mm, váží 46,7 tun a dokáže dosáhnout rychlosti 90 km/h. Jeho motor má výkon 309 kW.

Interiér motorového vozu je rozdělen na přední stanoviště strojvedoucího, strojovnu, zavazadlový prostor, nástupní prostor s WC, dva velkoprostorové oddíly pro cestující a zadní stanoviště strojvedoucího. Obě jsou konstruována jako průchozí.

Vozy řady 831 jsou čtyřnápravové s elektrickým přenosem výkonu. Vozová skříň, která je svařena z ocelových profilů, je usazena na dvou dvounápravových podvozcích, z nichž jeden je hnací. Vozidlo je poháněno naftovým motorem, jenž je usazen v podvozku. Ten je pružně spojen s trakčním dynamem, které pohání dva tlapově uložené trakční motory umístěné ve druhém, hnacím podvozku.

motorovy-vlak-810

Motorový vůz 810

Motorový vůz 810 má 55 míst k sezení a 40 míst ke stání. Měří 13 970 mm, váží 20 tun a dokáže dosáhnout rychlosti 80 km/h. Jeho motor má výkon 155 kW a maximální tažnou sílu 29 kN.

Motorový vůz je uvnitř rozdělen na dvě stanoviště strojvedoucího, dva nástupní prostory. Na předním je WC, elektrický rozvaděč a zavazadlový kout s pěti sklopnými sedadly a uprostřed velkoprostorový oddíl pro cestující. Ten poskytuje 50 míst k sezení v uspořádání 2+3, zavazadlové police jsou příčné.

Vozy jsou poháněny hnacím soustrojím umístěným pod podlahou a sestávajícím z nepřeplňovaného vznětového motoru LIAZ ML 634, automatické hydromechanické převodovky Praga 2 M 70, kloubového hřídele a jedné nápravové reverzační převodovky.

Cateringový vůz

Cateringový motorový vůz 851

Motorový vůz 851 má 48 míst k sezení a 60 míst ke stání. Měří 24 790 mm, váží 50,5 tuny a dokáže dosáhnout rychlosti 110 km/h. Jeho motor má výkon 588 kW a maximální tažnou sílu 29 kN.

Interiér vozu je rozdělen na přední stanoviště strojvedoucího, strojovnu, zavazadlový prostor, nástupní prostor (s WC), velkoprostorový oddíl pro cestující, druhý nástupní prostor a zadní stanoviště strojvedoucího.

Motorový vůz 851 byl zakoupen společností AŽD Praha a v roce 2013 přestavěn na měřící vůz jednotného evropského zabezpečovače ETCS. Do vozu byl osazen nový motor Caterpillar C 27, byl dosazen nový řídicí systém a dosazeny vlakové části systémů AVV a ETCS.

A co to stojí?

To záleží. Hlavně na tom, o jaké služby si řeknete, čím a odkud kam pojedete. Pro představu jízda motoráčkem z Lovosic do Mostu vyjde na 19 000 Kč.

Nechte nám na sebe kontakt a na všem se domluvíme:

Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce.

KAM SE DOSTANU ŠVESTKOVOU DRÁHOU

DALŠÍ TIPY