Pěší výlet od vláčku k vláčku

Výlet začíná v Třebenicích

kde vystoupíte z vláčku a nohy vás zanesou po zelené turistické značce ke zřícenině hradu Košťálov. Po prohlídce osiřelých zbytků hradního paláce na skalnatém vrcholu budete pokračovat po žluté do starobylé vesničky Sutom, která je dnes jednou z devíti místních částí města Třebenic. Po příjemném sestupu do Vlastislavi vás čeká stoupání. Po červené značce projdete Děkovkou, modrá vás dovede na nejvyšší bod výletu, dominantní čedičovou skálu nazývanou Oltářík. Na jejím vrcholu najdete hrad Hrádek, který tu stojí od dob husitských válek v první polovině patnáctého století. Odměnou za námahu vám budou překrásné rozhledy po celém Českém středohoří. Vaše další kroky povedou přes Dřemčice po Husitské stezce až do Třebívlic, Tady kromě několika studánek, zámku, bývalé synagogy a cukrárny je i jedna ze zastávek Švestkovky. Pokud se vám trasa zalíbí, určitě se vraťte a projděte si jí opačným směrem. Je tu v okolí spousta další pěkných míst.

Čokoláda z Třebenic

Čokolatérie Třebenice

Netypický a originální podnik  úpatí zříceniny hradu Koštálov najdete na Paříkově náměstí. Dokonalé místo pro všechny gurmány a milovníky čokolády. Nabízí zde nepřeberné množství čokoládových dobrot, lanýže vlastní výroby, drcené kakaové boby, pravou belgickou, francouzkou  i mexickou čokoládu. Čokolaterie má otevřeno každý den, přičemž otevírací doba je dle přání zákazníků pohyblivá.

Ranch v Třebívlicích

Ranch pod Skálou

Pokud milujete koně, je Ranch pod Skálou tím pravím místem. Ranch pod Skálou vzniknul v roce 2016, kde byl vedený pouze jako spolek pro provoz jezdeckého sportu. Dnes je to místo, kde se pořádají různé společenské i zábavné akce nejen pro děti. Můžete zde navštívit Zookoutek kde má své čestné místo prasátko, kozlík i beránek. Dokonce je zde povolení i krmení zvířátek a můžete si vyzkoušet i péči o ně – vyčistit výběh, dolít vodu, doplnit seno a nastlat čerstvou trávu.

Kudy cesta povede

Vstoupíte na švestkové zastávce Třebenice. Vydáte se po zelené a pak po červené turistické značce.

Náročnost trasy 

Délka: 15km Obtížnost: středně náročná Okruh: NE

TRASU PLÁNUJ ZDE

POJEĎTE NA VÝLET

ŠVESTKOVOU DRÁHOU

NAJÍT SPOJENÍ

APLIKACE PRO VÁS BUDE DOSTUPNÁ OD SRPNA 2019

Mějte neustálý přehled o dění na trati a o Vašich jízdenkách. Stáněte si do svého mobilního telefonu naši chytrou aplikaci. Nebojte se, je zcela zdarma.

TIPY NA VÝLETY SE ŠVESTKOVOU DRÁHOU

Cyklovýlet do rodiště J.E.Purkyně

DETAIL VÝLETU

Farma a sýrárna Létající koza

DETAIL VÝLETU

Hrad Házmburk

DETAIL VÝLETU

Hrad Hněvín

DETAIL VÝLETU