svezte_se_s_nami

NEJMODERNĚJŠÍ LOKÁLKA V EVROPĚ

UŽ BRZY

Vlak, který sám ví, jak rychle má jet, kdy má zastavit a kolik veze cestujících? Vlak, který nepozornému cyklistovi se sluchátky v uších vyšle do mobilu upozornění, že se blíží k přejezdu? Vlak, který cestujícím přesně ukáže, kudy zrovna jede a za kolik minut přijede na nádraží? Taková je budoucnost Švestkovky.

Pravidelná doprava a kratší doba cesty
Z PRÁCE DŘÍV DOMA

Jízdní doba se zkrátí pod hodinu. Narovnali jsme totiž koleje a vlaky tak pojedou rychleji.

POHODLNÉ PARKOVÁNÍ

U vlakových stanic teď snadno zaparkujete auto, motorku i kolo. Ve 12 stanicích je připraveno 31 parkovacích míst vyhrazených pro cestující,
plus volné parkování v okolí.

SVEZETE SE KAŽDÝ DEN

Od 15.12.2019 obnovíme pravidelný provoz. Švestkovka a spoje Českých drah na sebe budou lépe navazovat.

Bezpečnější a pohodlnější cestování
MODERNIZUJEME VOZY

Kupujeme zánovní vozy, které postupně vybavujeme moderními technologiemi, klimatizací, elektrickými zásuvkami, možností přepravy kol, kočárků a vozíčkářů.

BEZOBSLUŽNÉ VLAKY

Testujeme bezobslužné vlaky a modernizujeme zabezpečení vozů i trati.

ZASTÁVKY NA ZNAMENÍ

Digitální informační tabule a signalizace zastávek na znamení v každé stanici. Budete mít dokonalý přehled o všech odjezdech a příjezdech i o celé jízdě.

Jaký je aktuální stav?

Nová Švestkovka se začíná pyšnit nejmodernějšími technologiemi, které na trati AŽD postupně zavádí. Švestkovou dráhou se momentálně projedete každý víkend od března do října a užít si můžete i několik mimořádných jízd. Třeba jízdu na Třebívlické vinobraní, jehož součástí je hudební festival s řadou známých kapel. Úplně každou jízdu se můžete kochat krásnou krajinou Českého středohoří a malebnými mestěčky a obcemi. Třeba už zmíněné Třebívlice se můžou chlubit 2. místem v soutěži o titul nejhezčí nádraží na české železnici.

TIPY NA VÝLETY SE ŠVESTKOVOU DRÁHOU

Cyklovýlet do rodiště J.E.Purkyně

DETAIL VÝLETU

Farma a sýrárna Létající koza

DETAIL VÝLETU

Hrad Házmburk

DETAIL VÝLETU

Hrad Hněvín

DETAIL VÝLETU